Drezno - przewodnik turystyczny

Drezno  jest stolicą Saksonii w Niemczech. Jest położone w dolinie nad Łabą, w pobliżu granicy z Czechami. Aglomeracja Drezna jest częścią obszaru metropolitalnego Saxon Triangle.

Historia

Drezno ma długą historię jako stolica i rezydencjia królów Saksonii, którzy przez wieki urządzali z przepychem miasto kultury i sztuki. Drezno było znane jako Jewel Box, ze względu na barokowe i rokokowe centrum miasta. Jedenaście kilometrów kwadratowych w centrum miasta zostało całkowicie zniszczone przez bombardowania alianckie pod koniec II wojny światowej. Wpływ bombardowania i 40 lat rozwoju miast w Niemczech Wschodnich socjalizmu znacznie zmieniła oblicze miasta. Niektóre prace konserwatorskie, przyczynił się do odbudowy części historycznego śródmieścia, w tym Katholische Hofkirche, Semper Oper i Dresdner Frauenkirche. Od zjednoczenia Niemiec w 1990 roku, Drezno odzyskało znaczenie jako jedno z kulturalnych, edukacyjnych, politycznych i gospodarczych centrów w Niemczech. Łotwa  Niemcy  Norwegia<


Hoffkirche
Architektura

Drezno stara się odzyskać znaczenie kulturowe jakim kiedzđ było. Richard Wagner miał kilka prac wykonanych po raz pierwszy w Dreznie. W tym okresie innych znanych artystów, takich jak Ernst Ludwig Kirchner, Otto Dix, Oskar Kokoschka, Richard Strauss, Gottfried Semper i Gret Palucca, były aktywne w mieście. Drezno jest także domem dla kilku ważnych kolekcjach, światowej sławy zespołów muzycznych oraz znaczących budowli z różnych okresów architektonicznych, z których wiele zostało odbudowane po zniszczeniach II wojny światowej.

Polecamy /a> 
Rumunia  Paryż, Rzym,

Struktura miasta

Drezno jest przestronnym miastem. Jego dzielnice różnią się strukturą i wyglądem. Wiele elementów zawiera jeszcze starego wygląd wsi, a niektóre kwatery są zachowane niemal w całości jako z wiejskimi ustawieniami. Inne charakterystyczne rodzaje obszarów miejskich są historyczne obrzeżach miasta, z przedmieściami z rozproszoną zabudową.

          


Menu : Niemcy       Berlin       Drezno       Litwa       Wilno       Dania       Rzym      Berlin      londyn      Madryt      Paryż      Wilno      Wiedeń      Mediolan